У Празі з’явився меморіал героїв Небесної сотні

У столиці Празі (Чеська Республіка) встановили 107 хрестів на честь загиблих героїв Євромайдану. Меморіал встановили в одному з парків чеської столиці.

До стіни пам’яті прикріпили ще й некролог закатованого горлівського депутата Володимира Рибака.


Відкриття меморіалу героїв Небесної сотні у Празі / Фото: dekomunizace.cz

У церемонії відкриття меморіалу взяв участь хлопець Олександр Медведєв, який був важко поранений під час боїв на Майдані. Окрім цього, на акції пам’яті виступили консул України в Чехії Валерій Лобач та екс-міністр закордонних справ Чехії Карел Шварценберґ, який закликав європейських політиків до «пильності в протистоянні з агресивною політикою Росії щодо України».

Нагадаємо, Генеральна прокуратура України інкримінує Віктору Януковичу організацію масових вбивств у Києві під час Євромайдану. За офіційними даними, загалом з 30 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року загинули та померли 106 учасників масових сутичок у Києві.

Додамо, що у Києві оголосили конкурс на створення меморіального комплексу Небесної сотні. А Національний банк підтримав ініціативу громадськості та випустив пам’ятну медаль «Небесна сотня на варті», ушанувавши пам’ять героїв, які загинули під час трагічних подій у Києві.