«Самопоміч» ініціює програму «Наука Києву, наука школі»

Не розвивається наука, стагнає економіка. Такої думки депутат Київської міськради від «Об»єднання «Самопоміч» Наталія Шульга. Щоб популяризувати цей сегмент, за словами політика, їхня фракція виступила ініціатором створення 5-тої літньої цільової програми «Наука Києву, наука школі».

В столиці працює фотовиставка про науку. На світлинах абстрактні зображення та яскраві кольори. Тим, хто не знається в науці розгадати зміст фотовиставки, буде складно. На деяких світлинах – розфарбовані клітини мозку піддослідних тварин, що збільшені врази. Це роботи Олега Цупикова. Він з колегами навчився лікувати пацюків від інсульту. Метод, який використовує, називає – терапія із застосуванням стовбурових клітин. Аби було зрозуміло, презентує фото. Розроблена технологія дуже дорога, каже чоловік. Сподіватися на державне фінансування не доводиться. Наука в Україні виживає за рахунок грантів.

За словами Наталії Шульги, державі сьогодні потрібні фахівці з природознавства. Втім охочих працювати в галузі за мізерні кошти, дуже мало. Щоб розвивати сегмент, потрібно аби в цьому була зацікавлена влада.