Київ прагне стати діловою столицею

Роман СЛИВКА | Хрещатик №92, 30 червня 2011
Місто розвиватиметься за рахунок інвестицій

Минулого тижня столичні управлінці презентували для обговорення проект Стратегії розвитку Києва до 2025 року. Великого значення в ньому надано розробленню іміджу міста, привабленню інвестицій та розвиткові у столиці ділового туризму.

У Києві мають намір розвивати не лише традиційний, а й діловий туризм. За приклад взяли Відень, який щороку приймає понад дві тисячі бізнес-заходів. Як повідомив перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак, цьогоріч заплановано створити в столиці сonvention-центр для проведення конференцій та розвитку ділового туризму. Прагнуть залучити відомі міжнародні компанії зі світовим ім»ям для відкриття своїх представництв у Києві. «Один зі стратегічних шляхів розвитку міста ми бачимо у створенні в Києві офісів фірм світового масштабу, які підвищили б рейтинг нашого міста. Після реконструкції Бориспільського аеропорту Київ стає дуже привабливим для проведення заходів міжнародного масштабу»,— впевнений Олександр Мазурчак. За його словами, нинішнього року в міському бюджеті на розвиток туризму передбачено 6 млн грн. Їх спрямують на створення 10 інформаційних центрів та продукції, що популяризує місто (схеми, карти, путівники).

Імідж для міста не менш важливий. КМДА підписала меморандум з німецькою урядовою компанією GIZ про допомогу в розробленні бренду. Ці послуги можуть обійтися столиці у 3 млн євро. За словами начальника Головного управління економіки та інвестицій Ігоря Довбаня, зустрічі з GIZ допоможуть систематизувати наші знання і підготувати міжнародний конкурс з проектування (бренду) Києва. «На жаль, сьогодні ми не маємо бренду, девізу і гасла»,— констатував пан Довбань. Він також повідомив, що вже відбулися переговори з компанією Microsoft, яка готова надати свої контакти і своїм ім»ям «привести європейські гранди».

За словами Олександра Мазурчака, згідно з проектом міської цільової програми розвитку туризму Києва на 2011—2015 роки передбачено витратити 7 млрд грн, з них 30 млн — бюджетні кошти, решта — гроші інвесторів. Бізнесменам запропонують проекти зі створення автопарковок, розвитку індустрії розваг, інформаційних послуг та впорядкування пам»яток. Аби створити умови для інвестування, Олександр Мазурчак запропонував Олександру Попову створити комісію з ліквідації перешкод інвестиціям. На його переконання це зменшить вплив корупції та спростить бюрократичні процедури. Загалом до 2025 року очікують 62 млрд євро інвестицій.

Передбачається, що до 2015-го столицю відвідуватиме півтора мільйона туристів на рік. Аби забезпечити їм дах над головою, побудують більше готелів. Нині їх є 150 на 9,6 тис. місць, а в планах — 173 на 13 тис. місць.


Источник