Столичний бізнес-інкубатор

Ірина ЩЕРБАТА | Хрещатик №109, 29 липня 2011
Створити сприятливі умови для інвесторів — непросте завдання для київських чиновників

Учора в приміщенні КМДА економісти та фінансисти дискутували щодо Стратегії розвитку Києва до 2025 року. Загальний бюджет представлених пропозицій у документі оцінено в $6 млрд. Звісно, бюджет Києва не в змозі осилити такі витрати. Тому перед Головним управлінням економіки та інвестицій і Головним фінансовим управлінням постає завдання пошуку інвестора, якого зацікавить реалізація масштабних соціальних та бізнес-проектів.

Київ має $22 млрд прямих іноземних інвестицій, що становить 50 % усіх прямих іноземних інвестицій України, зазначає заступник начальника ГУ економіки та інвестицій Роман Качур. Головними інвесторами є Кіпр, Російська Федерація, Австрія і Німеччина. Наразі в полі зору управління лишаються проекти у сфері ЖКГ, транспорту і рекреації. Саме під них шукатимуть інвесторів. Інвестиційна підтримка ресторанного та готельного бізнесу, за словами пана Качура, збільшить кількість робочих місць. Водночас за рахунок галузевих податків можна буде збільшити надходження до міського бюджету, для якого основним джерелом наповнення є податок на прибуток фізичних осіб. Без фінансового вливання інвесторів неможлива реалізація таких масштабних проектів як будівництво четвертої гілки метрополітену до Троєщини (бюджет проекту становить $700 млн). На заміну рухомого складу метрополітену потрібно 140 млн грн. Рекреаційний проект на осторові Муромець для території в 700 га потягне також на мільйони. Заплановано будівництво чотирьох тунелів, що розвантажить столичні автошляхи.

Щоб іноземний інвестор захотів працювати в українській столиці, йому потрібно створити так званий бізнес-інкубатор — сприятливі умови для роботи. Буде він універсальним чи спеціалізованим, нині визначають управлінці.

На адресу розробників Стратегії надходять різні пропозиції. Так, представник Американської торгової палати Олександр Чорний запропонував зробити прозорим ринок землі. Маючи бажання розгорнути свою діяльність у столиці, інвестор не знаходить вільних ділянок для праці або ж власників землі. А головний радник з питань стратегічного планування економічного розвитку програми ЛІНК (USAID) Ігор Парасюк пропонує визначити пріоритетними у Стратегії не десять напрямків, а чотири — максимум. Оскільки велика кількість пріоритетів знижує ефективність витрачених ресурсів.

Хрещатик

Статьи, размещаемые в данном проекте, перепечатываются из других источников без купюр и изменений. Ответственность за достоверность материалов проект не несет. Редакция проекта «Мониторинг СМИ» может не разделять точку зрения автора данных публикаций.


Источник