У Києві стане більше скверів

У вівторок голова КМДА урочисто відкрив на перехресті проспекту Академіка Палладіна та проспекту Перемоги сквер ім. Василя Стуса. Загалом у столиці планується відкрити 43 сквери, з них 15 — нових. До кінця цього тижня відкриють оази на вулицях Серафимовича та Академіка Заболотного. Про це пише газета «Хрещатик».

Голова КМДА Віталій Кличко зазначив, що його мета — зробити Київ містом скверів, а не містом МАФів. Містом, у якому буде комфортно жити як киянам, так і приїжджим. Загалом у столиці планується відкрити 43 сквери, з них 15 — нових. До кінця цього тижня відкриють зелені об’єкти на вулицях Серафимовича та Академіка Заболотного.

«Сьогодні ми відкриваємо сквер імені Василя Стуса, Героя України, видатного поета. Василь Стус мріяв, що наша країна буде незалежною, успішною, та робив все для наближення своєї мрії. І ми маємо вшановувати пам’ять таких видатних українців-патріотів»,— зазначив Віталій Кличко.

Правозахисник, співкамерник Василя Стуса Василь Овсієнко розповів, що за це місце йшла боротьба, починаючи з 2007 року. Тут хотіли побудувати розважальний центр, та тільки зараз відкрили сквер. Про Василя Стуса він сказав: «У нього над головою був німб, він був майже святим. Але насамперед людиною, яка дуже любила Україну і хотіла бачити її вільною».

Мер Києва розповів, що столична влада заборонила на цьому місці будь-яке будівництво і здійснила капремонт скверу, за який громада боролася багато років. Кілька місяців тому під час прийому киян мер пообіцяв активістам, які до нього звернулися, що до кінця травня сквер буде облаштовано для комфортного відпочинку місцевих мешканців.

Віталій Володимирович додав, що життя — це боротьба. Навіть щоб побудувати сквер, довелося долати перепони.

На заході була присутня родина Василя Стуса: сестра, дружина, племінниця та двоє її дітей. Родина була вимушена покинути Донецьку область, звідки родом, через проведення там АТО, оскільки жити там небезпечно. Зараз сім’я мешкає в Києві. За словами Еліни, онуки Василя Семеновича, нині вона не працює, перебуваючи в декреті. В сім’ї двоє дітей — Меланія, якій 2,5 року, та 4-місячний Андрій. Хлопчик народився уже в Києві.

«Попри все дуже приємно, що відкрили цей сквер. Адже це пам’ять про Василя Стуса»,— ділиться Еліна.

За словами голови Святошинської РДА Іллі Сагайдака, відкриття скверу — подарунок мешканцям столиці до Дня міста. Відтепер сюди приходитимуть кияни, аби вшанувати пам’ять видатного дисидента, який зробив величезний внесок у справу відродження української державності, національної культури, української літератури та розбудови громадянського суспільства.

Очільник району висловив сподівання, що сквер стане улюбленим місцем відпочинку мешканців, адже тут дуже затишно, а сучасний дизайн та квіткові клумби милують око.

Наостанок учні школи № 200 ім. Василя Стуса вшанували письменника, прочитавши його твори.