Музей історії Києва пропишеться на Богдана Хмельницького

Відкрити заклад планують у травні наступного року

Після виселення з приміщення на вул. Пилипа Орлика Музей історії міста Києва на довгі роки переселився до Українського дому. На жаль, розмістити тут усю експозицію так і не вдалося. Через це більшість експонатів нині в коробках, запаковані, а частина фондів взагалі загубилася. Попередня влада міста обіцяла побудувати для музею приміщення на вул. Інститутській, 3. Але все так і лишилося на рівні обіцянок. Аж поки до наведення порядку в столиці узявся Олександр Попов. У процесі складних переговорів із забудовниками, яким попередня міська влада дозволила звести чотириповерхівку на Богдана Хмельницького, 7 (поблизу ст. метро «Театральна»), голова КМДА знайшов аргументи, якими переконав власника приміщень безоплатно передати їх під Музей історії Києва.

Після семирічних поневірянь Музей історії міста Києва нарешті матиме власне постійне приміщення. Окрім того, пан Попов зазначив, що готовий розглянути пропозиції мешканців сусіднього будинку, для яких будівля на Богдана Хмельницького, 7 створює певний дискомфорт, стосовно обміну їхніх помешкань. Більшість фахівців погоджуються з тим, що будівництво, яке справедливо обурило людей, має слугувати інтересам киян, столиці, держави. “На сьогодні рішення міської влади про переселення музею на вулицю Богдана Хмельницького, 7 є єдиним правильним,— сказала “Хрещатику” директор Музею історії міста Києва Катерина Романова.— Ми вперше від 2004 року, відколи нас виселили з приміщення на вулиці Пилипа Орлика, зможемо нарешті розмістити повноцінну сучасну експозицію. Адже це сором, що столиця України не має приміщення для розміщення власного музею. Воно має бути, і його місце — в центрі Києва”. Пані Романова додала, що столична влада передає під музей усі чотири поверхи будівлі. А це 3200 квадратних метрів. “Цього нам сповна вистачить для розміщення експонатів,— повідомила пані Романова.— Щодо приміщень під фонди музею, то Олександр Попов пообіцяв допомогти у вирішенні й цього питання”.

За словами Катерини Романової, попередньо йдеться про відкриття Музею історії міста Києва в новому приміщенні вже у травні наступного року.

Як відомо, депутати Київради не раз порушували питання про виділення постійного приміщення для історичного музею міста. З цього приводу голова постійної комісії Київради з питань культури і туризму Олександр Бригинець має дві точки зору. “Перша — це великий позитив, адже міська влада нарешті вирішила це складне питання і музей матиме власне приміщення,— сказав він “Хрещатику”.— З іншого боку, забудова на вулиці Богдана Хмельницького, 7 є проблемною, тому тут виникає ще чимало запитань”.

До слова, нарікання були з приводу того, що будівля на розі Пушкінської і Богдана Хмельницького створює загрозу для роботи метрополітену. Як повідомив учора “Хрещатику” заступник начальника КП “Київський метрополітен” — начальник служби колій, тунельних споруд і будівель Ігор Сушко, численні перевірки довели, що ніякої небезпеки підземці будівля не становить. “Проектанти і будівельники дотримали всіх норм на доволі високому рівні,— розповів він.— Тож метрополітен не втрачає, а лише виграє”.


Источник