З 1 лютого в Україні набирає чинності новий порядок адміністрування ПДВ

У Мінфіні затвердили новий порядок адміністрування податку на додану вартість (ПДВ), який опублікували у сьогоднішньому номері «Урядового кур’єра».

Видання опублікувало наказ фінансового відомства Мінфіну «Про затвердження форм та порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість».

У документі затверджено форму податкової декларації з ПДВ; форму уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок; форму розрахунку податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник ПДВ, які постачаються нерезидентами, у тому числі їхніми постійними представництвами, незареєстрованими платниками податків, на митній території України.

Крім того, затверджено порядок заповнення і подання податкової звітності.

Нагадаємо, Верховна Рада України (ВРУ) прийняла закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році». Голова податкового комітету ВР Ніна Южаніна оголосила досягнуті домовленості щодо проекту податкової реформи. Перша домовленість стосувалася оподаткування аграріїв.

В Україні таким чином виникло три спецрежими нарахування ПДВ для аграріїв. При реалізації зернових і технічних культур – 15% на спеціальні рахунки с/г підприємств, 85% зараховуються на основний електронний рахунок, з якого після подачі декларації по спецрежиму декларовані суми перераховуються до бюджету, а зайві повертаються. При реалізації с/г продукції або інших зернових і технічних, виключаючи ВРХ (велика рогата худоба, – ред.) і молоко, пропорція 80% – на спеціальні рахунки підприємств, 20% – на основний електронний рахунок з подальшим перерахуванням до бюджету. Все інше, крім великої рогатої худоби і молока, – 50 на 50: 50% до бюджету, інші 50% – для с/г підприємств.

Також Мінфін і Комітет з податкової і митної політики у Раді досягли компромісного рішення, згідно з яким будуть створені два публічних, відкритих реєстри з однаковою системою хронологічного відшкодування ПДВ. Перший реєстр – для суб’єктів підприємницької діяльності, які відповідають критеріям автоматичного відшкодування. При цьому з критеріїв автоматичного відшкодування приберуть норму, яка дозволяла перебувати там і суб’єктам підприємницької діяльності, які не експортери, а тільки мали інвестиції в розмірі 3 млн грн на рік, у цьому критерії планувалося залишити тільки тих, у кого є експортні операції більш ніж на 40%.