Мерія та бізнес зацікавились інноваціями

Столична влада обере для реалізації один з проектів, презентований на конкурсі «Інноваційний прорив»

Всеукраїнський конкурс «Інноваційний прорив-2011. Рік інформаційних технологій», який організувала компанія Global Managment Challenge за підтримки КМДА, проводить з 2009 року. Цьогоріч вітчизняні інноватори подали 179 заявок, які журі розглядало у п»яти номінаціях: «Краща інноваційна ідея», «Успішний старт інноваційного проекту», «Перспективний інноваційний проект», «Інноваційний потенціал України» та «Краща соціальна інновація». До фіналу дійшли роботи 23 конкурсантів, які мали змогу особисто представити свої задуми експертному журі.

Як зазначають організатори, головна мета проекту — сприяти розвиткові інноваційної діяльності в Україні, об»єднавши інтереси інвесторів, розробників та підприємств для успішного втілення в життя нових продуктів. За словами співорганізатора конкурсу Олександра Кардакова, голови наглядової ради компанії «Октава Капітал», засновника компаній «Інком» і «Датагруп», щороку рівень проектів стає кращим.

«Ми із задоволенням розглядаємо такі інноваційні пропозиції. І добре, що сьогодні маємо змогу познайомитися з тими людьми, які стоять за ними. Це навіть може визначити долю задуму. Адже важливо бачити очі людини, чи вірить вона сама в успішність свого проекту»,— розповів «Хрещатику» Олександр Кардаков.

Показово, що багато проектів стосуються сфери ІТ-технологій, яка, за словами членів експертного комітету, є саме тією сферою, у якій Україна має світові позиції.

«Презентація проектів свідчить про те, що наша держава швидко та впевнено інтегрується в інноваційний світовий процес і не чекає задекларованого руху до Європи»,— зазначає Євгеній Пилянкевич, партнер асоціації «Приватні інвестори України».

За словами пана Пилянкевича, хоча на конкурсі було представлено широкий спектр робіт — від наукової фантастики до реальних прототипів, вже навіть на цьому етапі зрозуміло, що є проекти, в які варто вкладати гроші та інші ресурси, зокрема й управлінські. Адже бачення ініціаторів проекту іноді суттєво відрізняється від того, що в кінцевому результаті очікує отримати інвестор чи партнер.

За словами заступника голови КМДА Руслана Крамаренка, чимало пропозицій можуть бути цікавими і для міського господарства. Скажімо, проект Cloud COMMUNICATION передбачає інтерактивний переклад клієнта для українських компаній, що працюють у сфері обслуговування в містах, які прийматимуть Євро-2012, та інших туристичних центрах.

«Цей проект доволі цікавий для міста, адже в нас є міський сall-центр, і на його базі можна було б створити таку службу. Я особисто переглядав усі запропоновані проекти, і є такі, що можуть бути корисними, зокрема і у сфері ЖКГ. До понеділка ми визначимо проект, який підтримає столична влада»,— зазначив Руслан Крамаренко.

Ім»я переможця конкурсу буде оголошено 21 листопада. Його нагородять поїздкою на конференцію до Кремнієвої долини (США, Каліфорнія), де він зможе презентувати свій проект інвесторам з усього світу. А двадцятка найкращих матиме змогу потрапити до бізнес-інкубатора HappyFarm, що організовує Global Managment Challenge.


Источник