Як буде надаватись субсидія на літній період

Закінчився опалювальний період  і отримувачам субсидій потрібно знати як буде налаватись субсидія на літній період.

Насамперед хочу повідомити, що всім отримувачам субсидії з  квітня та травня буде обов’язково проведений перерахунок раніше призначеної субсидії (у зв’язку із закінченням опалювального сезону),  про що  на протязі травня будуть надіслані повідомлення. Заявникам, у яких термін дії субсидії закінчився у квітні, з травня буде призначено новий розмір субсидії, при цьому звертатись до управління з заявою не потрібно, призначення проходитиме в автоматичному режимі.

Відповідно до Положення про порядок  призначення  та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, на заявників покладена відповідальність обовязково протягом місяця у письмовому вигляді повідомляти управління соціального захисту населення про:

-зміни в  складі сім’ї;

-джерел доходу;

-переліку одержуваних житлово-комунальних послуг (в т.ч. в разі встановлення лічильників);

-придбання майна, товарів або оплати послуг на суму, що перевищує 50 тис.грн.

Окрім того найближчим часом проводиться верифікація доходів отримувачів субсидій. Подана заявниками інформація перевіряється та аналізується. В разі виявлення фактів подання громадянами недостовірної інформації, надання субсидії припиняється та робиться перерахунок раніше призначеної субсидії.  Накладання шрафів чи  інших стягнень законодавством  не передбачено.  Після повернення  громадянами надміру отриманих коштів, субсидія може бути знову призначена за заявою власника чи уповноваженої на те особи.

Ірина Іванюк, заступник начальника управління соціального захисту населення Переяслав-Хм. міської рад