Рада Безпеки ООН обговорить ситуацію в Алеппо

Рада Безпеки ООН на екстреному засіданні у середу, 30 листопада, розгляне кризову ситуацію в охопленому боями сирійському місті Алеппо. Теперішні події в Алеппо можуть стати «найгіршою бійнею цивільного населення з часів Другої світової війни», заявив посол Франції в ООН Франсуа Делаттр, повідомляє агентство AFP. Рада Безпеки ООН заслухає на засіданні, ініційованому Францією та Великобританією, звіт представника ООН із Сирії Стаффана де Містури.

За даними представника Великобританії в ООН Меттью Райкрофта, після цього відбудуться консультації щодо планів постачання гуманітарних вантажів до Алеппо та вивезення з міста хворих і поранених. Райкрофт заявив, що майбутнє Алеппо перебуває в руках сирійського режиму і Москви. «Ми закликаємо режим і Росію припинити бомбардування та пропустити гуманітарні вантажі», – зазначив він.

Проект резолюції щодо застосування хімічної зброї

Франція та Великобританія також прагнуть домогтися запровадження міжнародних санкцій проти відповідальних за застосування хімічної зброї у Сирії. Про підготовку відповідного проекту резолюції ООН повідомили представники цих двох країн напередодні, передає агентство dpa. За даними спільного розслідування спеціальної комісії ООН та Організації з заборони хімічної зброї, режим сирійського президента Башара Асада 2014 року щонайменше тричі застосовував хлор, а бойовики терористичного угруповання «Ісламська держава» принаймні один раз 2015 року застосовували гірчичний газ (іприт).