Електронний грошообіг зростає

Встановлення POS-терміналів сприяє збільшенню оборотів роздрібної торгівлі на 20-40%

В рамках чемпіонату Євро-2012 українські мережі роздрібної торгівлі збільшили кількість POS-терміналів. Експерти кажуть, що покупцям це додало зручності, а компаніям – прибутків.

Обороти підприємств роздрібної торгівлі можуть істотно збільшитися, завдяки активному використанню POS-терміналів, установлених торговими точками до Євро-2012. За статистикою, прийом карток збільшив грошовий обіг торгово-сервісного підприємства на 20-40% уже протягом першого року після встановлення POS-термінала.

Нагадаємо, згідно з постановою уряду № 878 від 29.10.2010 р., всі підприємства сфери послуг, громадського харчування та продажу товарів, які мають площу понад 20 кв. м (а також АЗС меншою площею), що працюють в містах з населенням понад 25 тис. чоловік, зобов’язані були облаштувати POS-термінали ще до кінця 2011 р.

За словами учасників ринку, реалізація цієї постанови на практиці виявилася справою добровільною – відповідальність за її невиконання в документі не прописана. Однак коли торговельні мережі та окремі підприємці почали активно готуватися до європейської першості з футболу, кількість встановлених терміналів стрімко зросла.

«Більшість невеликих компаній визнала це навіть не обов’язком, а життєвою необхідністю. Тим більше, що платити за саме устаткування та його встановлення їм не доводиться – торгові точки сплачують тільки комісію за прийом платежів, проведених за допомогою платіжних карток», – зазначила «Хрещатику» директор Департаменту роздрібного бізнесу ВАТ «КБ» Південкомбанк» Ірина Бойко. Вона додала, що для банку при установці POS-терміналу важливо лише, щоб у торговця був певний мінімальний рівень об’єма продажів.

У свою чергу психологи кажуть, що наявність POS-терміналу стимулює покупців – власників платіжних карток – до незапланованих покупок, оскільки вони не обмежені наявною у них готівкою. Відзначимо, що за даними НБУ, станом на 1 квітня 2012 року в Україні нараховувалося 101,6 тис. торгових POS-терміналів. Приріст у порівнянні з аналогічним періодом минулого року склав більше 27%. За даними Держстату, у першому півріччі нинішнього року обороти роздрібної торгівлі склали 355,6 млрд грн. Торік вони були на 20% нижчими і становили 295,6 млрд грн.


Источник